Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 92 pagina’s / Engels / 9781596500037
€ 24,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 92 pagina’s / Engels / 9781596500037
€ 24,95
Op voorraad
Op voorraad
A Theosophic Vision is the only publication of Richard’s Roach’s exceptional theosophic visionary work since the rare originals in the eighteenth century. Included here is the only available publication of Roach’s ”Mystical Figures,” as well as a careful selection from Roach’s The Imperial Standard of Messiah Triumphant, (London: 1727), and from his other major mystical work, The Great Crisis or The Mystery of the Times and Seasons Unfolded, (London: 1725). This new edition of Roach’s writing, complete with a new introduction, is a rare important work both for libraries and for all who are interested in the hidden sourceworks of Christian spirituality.
| Gewicht | 166 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,8 × 15,3 × 0,7 cm |
| ISBN | 9781596500037 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | New Grail |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 92 pagina's |
| Gewicht | 166 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,8 × 15,3 × 0,7 cm |
| ISBN | 9781596500037 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | New Grail |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 92 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.