Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / 1998 / 402 pagina’s / Engels / 9780914955313
€ 17,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / 1998 / 402 pagina’s / Engels / 9780914955313
€ 17,50
Uitverkocht
Uitverkocht
This first volume focuses on the theory, principles, diagnostic methods and treatment modalities that are an essential part of the practicum of Traditional Chinese Medicine (TCM). It is intended to not only provide the background and theoretical framework for the reader to understand the viewpoint from which TCM starts in its understanding of human health, but also gives the reader systematic insight and practical information to permit meaningful application of these principles.
| Gewicht | 21,5 g |
|---|---|
| Afmetingen | 13,6 × 2,2 × 490 cm |
| ISBN | 9780914955313 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Lotus Press |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Jaar Uitgave | 1998 |
| Aantal pagina's | 402 pagina's |
| Gewicht | 21,5 g |
|---|---|
| Afmetingen | 13,6 × 2,2 × 490 cm |
| ISBN | 9780914955313 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Lotus Press |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Jaar Uitgave | 1998 |
| Aantal pagina's | 402 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.