Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 2de druk / 1989 / 193 pagina’s / Engels / 9780521358569
€ 23,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 2de druk / 1989 / 193 pagina’s / Engels / 9780521358569
€ 23,95
Op voorraad
Op voorraad
The Second Empire lasted longer than any French regime since 1789, yet most historical accounts of the government of Napoleon III have been overshadowed by the knowledge of its disastrous and tragic end. As Professor Plessis shows in this detailed thermatic study, such an approach ignores the major social, economic, and political developments of a period that witnessed the gradual acceptance of univeral suffrage, the establishment of large-scale industrial capitalism, a massive improvement in communications, and the birth of impressionism in art.
| Gewicht | 360 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,2 × 1,4 cm |
| ISBN | 9780521358569 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Cambridge University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 1989 |
| Aantal pagina's | 193 pagina's |
| Gewicht | 360 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,2 × 1,4 cm |
| ISBN | 9780521358569 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Cambridge University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 1989 |
| Aantal pagina's | 193 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.