Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 1995 / 129 pagina’s / Engels / 9781854904270
€ 14,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 1995 / 129 pagina’s / Engels / 9781854904270
€ 14,50
Uitverkocht
Uitverkocht
Feng Shui – the Chinese philosophy of placing, siting and designing a building so that it is in harmony with everything that surrounds it – has been practised in China for several thousand years. It became so deeply rooted in Chinese traditional architecture that the basic principles of building – symmetry, balance and orientation – were based on its concept. The practice of Feng Shui is cited in texts dating from the 3rd century and is still in use in the modern world – Sir Norman Foster made numerous changes to the Hong Kong and Shanghai Bank in Hong Kong after consulting an expert in Feng Shui.
| Gewicht | 616 g |
|---|---|
| Afmetingen | 27,8 × 21,6 × 1,3 cm |
| ISBN | 9781854904270 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Wiley |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1995 |
| Aantal pagina's | 129 pagina's |
| Gewicht | 616 g |
|---|---|
| Afmetingen | 27,8 × 21,6 × 1,3 cm |
| ISBN | 9781854904270 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Wiley |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1995 |
| Aantal pagina's | 129 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.