Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2009 / 391 pagina’s / Engels / 9781556438097
€ 12,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2009 / 391 pagina’s / Engels / 9781556438097
€ 12,95
Op voorraad
Op voorraad
Zing! Cupid’s arrow skewers a primitive part of the brain. Obediently, we fall in love amid showers of passionate fireworks, bond for a time … and then often get fed up with each other and grow irritable or numb. Perhaps we try to remodel our mate, seek solace online, or pursue a new love interest. Ancient sages recognized this biological snare and hinted at a way to dodge it: use lovemaking to balance one another and harmony arises naturally.
With an entertaining blend of personal experiences, the latest neuroscience, and forgotten insights from around the globe, Cupid’s Poisoned Arrow confronts current assumptions about sex and love and offers a refreshing, practical approach to sexuality.
| Gewicht | 676 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,8 × 15,3 × 2,4 cm |
| ISBN | 9781556438097 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | North Atlantic Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2009 |
| Aantal pagina's | 391 pagina's |
| Gewicht | 676 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,8 × 15,3 × 2,4 cm |
| ISBN | 9781556438097 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | North Atlantic Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2009 |
| Aantal pagina's | 391 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.