Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Redelijk / Paperback / 1ste druk / 1972 / 239 pagina’s / Engels / 9788171826063
€ 12,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2de Hands – Redelijk / Paperback / 1ste druk / 1972 / 239 pagina’s / Engels / 9788171826063
€ 12,50
Uitverkocht
Uitverkocht
Osho speaks on the relationship between freedom and consciousness, defines his neo-sannyas, and elaborates on the mysteries of initiation and disciplehood.
Osho says, “I have known that which joins all. You may call it self-realization. I will not. I will call it no-self realization, because this is the essence of all realizations. This is no-selfness. I think you understand what i mean…
Always listen to that which has not been said, but indicated. There are things which cannot be said, but shown, indicated. All that is deep, and all that is ultimate, can only be shown and never said. And I am saying things which cannot be said.
| Gewicht | 272 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,3 × 13,9 × 1,3 cm |
| ISBN | 9788171826063 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Diamond Pocket Books |
| Kwaliteit | 2de Hands – Redelijk |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1972 |
| Aantal pagina's | 239 pagina's |
| Gewicht | 272 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,3 × 13,9 × 1,3 cm |
| ISBN | 9788171826063 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Diamond Pocket Books |
| Kwaliteit | 2de Hands – Redelijk |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1972 |
| Aantal pagina's | 239 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.