Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2009 / 309 pagina’s / Engels / 9780595672103
€ 14,95
Uitverkocht
Uitverkocht
2de Hands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2009 / 309 pagina’s / Engels / 9780595672103
€ 14,95
Uitverkocht
Uitverkocht
“In the middle of the eyebrows, at the root of the nasal passage, is the abode of Nectar; if one abides there–the One Who resides there–it is He that is Eternal; He is Omnipresent; thus Supreme.”
–Yogiraj Lahiri Mahasaya from Commentary on Krishana-Yajurvediya Dhyanabindu Upanishad
“Throw vayu up into space, abide as no-self in the par avastha of Kriya, remain only in Brahman with breath sealed in Brahman and do “yunjana.” Via this, there will be “rechak”–meaning: you will be Still.”
–Yogiraj Lahiri Mahasaya from Commentary on Krishana-Yajurvediya Amritabindu Upanishad
“Remain steadfast in the poise of Kriya and proceed accordingly and all will be good.”
–Yogiraj Lahiri Mahasaya from the Garland of Letters
| Gewicht | 685 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24 × 16 × 2,5 cm |
| ISBN | 9780595672103 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | iUniverse |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2009 |
| Aantal pagina's | 309 pagina's |
| Gewicht | 685 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24 × 16 × 2,5 cm |
| ISBN | 9780595672103 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | iUniverse |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2009 |
| Aantal pagina's | 309 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.