Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / Reprinted / 2000 / 144 pagina’s / Engels / 9788185787374
€ 14,95
Uitverkocht
Uitverkocht
2de Hands – Als Nieuw / Paperback / Reprinted / 2000 / 144 pagina’s / Engels / 9788185787374
€ 14,95
Uitverkocht
Uitverkocht
Tattwa Shuddhi is an ancient tantric practice of inner purification. Every individual is composed of five basic eelements or tattwas which can be purified and transformed through the process of tattwa shuddhi. This comprehensive text contains the theory of the tattwas and detailed instructions for the practice,including the tantric tools of yantra,mantra and mandala.Tattwa shuddhi is an advanced practice,which may be performed as a sadhana or as an adjunct to kundalini kriyas and other higher yogas.
| Gewicht | 215 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,6 × 14 × 0,9 cm |
| ISBN | 9788185787374 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Yoga Publications Trust |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | Reprinted |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 144 pagina's |
| Gewicht | 215 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,6 × 14 × 0,9 cm |
| ISBN | 9788185787374 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Yoga Publications Trust |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | Reprinted |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 144 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.