Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2013 / 400 pagina’s / Engels / 9781841814322
€ 24,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2013 / 400 pagina’s / Engels / 9781841814322
€ 24,50
Op voorraad
Op voorraad
This evocative guide to Shamanism takes you on a journey from its origins in Europe, North America, Siberia and the Arctic Circle through to contemporary rituals to try today. Illustrated with cultural images, totems and people, shaman John Matthews reveals the rich animistic traditions of this ancient spirituality and reveals how it can empower your life.
Discover:
The significance of power animals
Shapeshifting – moving into different states of being
Healing with spirit guides
Vision questing – finding guidance in meditation and dream experiences
Working with totems
Shamanic drumming and trance
| Gewicht | 620 g |
|---|---|
| Afmetingen | 16,8 × 14,2 × 2,5 cm |
| ISBN | 9781841814322 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Octopus Publishing Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2013 |
| Aantal pagina's | 400 pagina's |
| Gewicht | 620 g |
|---|---|
| Afmetingen | 16,8 × 14,2 × 2,5 cm |
| ISBN | 9781841814322 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Octopus Publishing Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2013 |
| Aantal pagina's | 400 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.