Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1997 / 334 pagina’s / Engels / 9780679445227
€ 10,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1997 / 334 pagina’s / Engels / 9780679445227
€ 10,50
Uitverkocht
Uitverkocht
A Jungian analyst explores the fundamental questions of human existence and identity, discussing such topics as fate, character, motivation, intuition, vision, impulse, and calling.
A journey into the essential mystery at the center of every life–the search for calling–The Soul’s Code takes a new look at age-old themes, providing a radical, frequently amusing, and highly accessible path to realization through an extensive array of examples. Hillman ecnourages readers to discover the “blueprints” particular to their individual lives, certain that there is more to life than can be explained by genetics or environment.
| Gewicht | 601 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,2 × 15 × 2,9 cm |
| ISBN | 9780679445227 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Random House |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1997 |
| Aantal pagina's | 334 pagina's |
| Gewicht | 601 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,2 × 15 × 2,9 cm |
| ISBN | 9780679445227 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Random House |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1997 |
| Aantal pagina's | 334 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.