Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat -Bevat onderstrepingen met polood / Hardcover / 1ste druk / 2004 / 144 pagina’s / Engels / 9780981834153
€ 14,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat -Bevat onderstrepingen met polood / Hardcover / 1ste druk / 2004 / 144 pagina’s / Engels / 9780981834153
€ 14,95
Op voorraad
Op voorraad
An authority on the world’s spiritual traditions, Osho was celebrated for his unique ability to refresh ancient wisdoms for a contemporary audience. Here he takes the reader on an exciting journey into the life and world of Prince Gautam Siddhartha, who became the Buddha. Like a great storyteller, Osho explains the Buddha’s teachings through life stories and anecdotes that demonstrate how these teachings arose from Buddha’s own experiences. Lively and lifelike, with unconventional wit and deep wisdom he guides the reader step by step through the secrets and subtleties of the “world religion without God,” as only a true spiritual teacher can. Stunning color photographs throughout the book, along with Osho’s inspiring insights, reveal the inner quality of Buddha’s spirituality, leading the reader to a new understanding of his timeless message.
| Gewicht | 677 g |
|---|---|
| Afmetingen | 26,7 × 20 × 1,7 cm |
| ISBN | 9780981834153 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho Foundation International |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat -Bevat onderstrepingen met polood |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2004 |
| Aantal pagina's | 144 pagina's |
| Gewicht | 677 g |
|---|---|
| Afmetingen | 26,7 × 20 × 1,7 cm |
| ISBN | 9780981834153 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho Foundation International |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat -Bevat onderstrepingen met polood |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2004 |
| Aantal pagina's | 144 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.