Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1978 / 303 pagina’s / Engels / 9780880500456
€ 57,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1978 / 303 pagina’s / Engels / 9780880500456
€ 57,50
Op voorraad
Op voorraad
Two thousand five hundred years have passed since Buddha delivered the sutras on which this series is based. Using modern idiom, Osho extracts the kernel of Buddha’s profound insight and understanding and presents his everlasting message to the contemporary reader in a manner that is lucid, straightforward and humorous. In these discourses he discusses the need for doubt and argument in the spiritual search, the nature of desire and the discipline of nonattachment, and much more.
| Gewicht | 613 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22 × 14 × 2,8 cm |
| ISBN | 9780880500456 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho International |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1978 |
| Aantal pagina's | 303 pagina's |
| Gewicht | 613 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22 × 14 × 2,8 cm |
| ISBN | 9780880500456 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho International |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1978 |
| Aantal pagina's | 303 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.