Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 2000 / 291 pagina’s / Engels / 9780712670951
€ 13,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 2000 / 291 pagina’s / Engels / 9780712670951
€ 13,50
Op voorraad
Op voorraad
How to follow the direct path to the Divine, without teachers, gurus or intermediaries..Andrew Harvey ‘I feel I have been waiting all my life to write this book, that it will represent the culmination and consummation of twenty-five years of seeking and inner experience and practice in many of the mystical systems of the world, and that there could not be a more important book for the contemporary seeker. As the times become more and more difficult and challenging, and the bankruptcy of all the inherited religions and mystical transmission systems – including the Guru system – becomes more and more starkly apparent, nothing is more essential, I believe, than to give people everywhere assurance and confidence that a direct approach to the Divine is possible; that anyone with good will, an open heart, and a commitment to serious, humble practice can attain it; and that this direct contact can work in very powerful transformative ways to change completely, over time, the quality, direction and inner meanings of one life. ‘ ON THE DIRECT PATH ia a major work by an author hugely respected, not only for the quality of his writing, but also for his ability to put across profound ideas in an astonishingly accessible way.
| Gewicht | 503 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24 × 16 × 2,8 cm |
| ISBN | 9780712670951 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Rider |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 291 pagina's |
| Gewicht | 503 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24 × 16 × 2,8 cm |
| ISBN | 9780712670951 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Rider |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 291 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.