Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2004 / 949 pagina’s / Engels / 9788188230389
€ 48,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2004 / 949 pagina’s / Engels / 9788188230389
€ 48,50
Op voorraad
Op voorraad
For Many years there has been a persistant demand for an upto date comprehensive text book of Astrology based on Scientific treatment of the subject. This book is complete in itself, includes every aspects of astrology and does away with the necessity of purchasing any additional volume as text book. A number of example horoscopes confirms the validity of th principles especially in chapters on professions and diseases. The sanctity and instrinsic character of Hindu Astrology has been maintained throughout which makes the book equally indispensable for the beginners as well as scholars of Astrology.
| Gewicht | 695 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,2 × 14,4 × 6,3 cm |
| ISBN | 9788188230389 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Ranjan Publications |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Opmerking | 2 Volume Set |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2004 |
| Aantal pagina's | 949 pagina's |
| Gewicht | 695 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,2 × 14,4 × 6,3 cm |
| ISBN | 9788188230389 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Ranjan Publications |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Opmerking | 2 Volume Set |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2004 |
| Aantal pagina's | 949 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.