Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2012 / 297 pagina’s / Engels / 9780113313495
€ 12,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2012 / 297 pagina’s / Engels / 9780113313495
€ 12,50
Op voorraad
Op voorraad
Now updated in line with the 2011 syllabus, this quick-reference revision guide has been designed to help students prepare for their foundation exam. It is also a key reference aid for managers, practitioners, vendors and consultants in the workplace and while travelling. This handbook provides an introduction to the ITIL service lifecycle model and an overview of the ITIL qualification structure. It contains a chapter on each of the components of the lifecycle: service strategy, service design, service transition, service operation and continual service improvement.
| Gewicht | 291 g |
|---|---|
| Afmetingen | 290 × 14 × 11 cm |
| ISBN | 9780113313495 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Stationery Office |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2012 |
| Aantal pagina's | 297 pagina's |
| Gewicht | 291 g |
|---|---|
| Afmetingen | 290 × 14 × 11 cm |
| ISBN | 9780113313495 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Stationery Office |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2012 |
| Aantal pagina's | 297 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.