Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1997 / 213 pagina’s / Engels / 9781881052944
€ 16,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1997 / 213 pagina’s / Engels / 9781881052944
€ 16,50
Uitverkocht
Uitverkocht
Synchronicity is an inspirational guide to developing the most essential leadership capacity for our time: how we can collectively shape our future. Through the telling of his life story, Jaworski posits that a real leader sets the stage on which “predictable miracles”, seemingly synchronistic in nature, can – and do – occur. He shows that this capacity has more to do with our being – our total orientation of character and consciousness – than with what we do. Leadership, he explains, is about creating – day by day – a domain in which human beings continually deepen their understanding of reality and are able to participate in shaping the future. He describes three basic shifts of mind required if we are to create and discover an unfolding future – shifts in how we see the world, how we understand relationships, and how we make commitments – and offers a new definition of leadership that applies to all types of leaders.
| Gewicht | 646 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 19,5 × 2,7 cm |
| ISBN | 9781881052944 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Berrett-Koehler Publishers |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1997 |
| Aantal pagina's | 213 pagina's |
| Gewicht | 646 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 19,5 × 2,7 cm |
| ISBN | 9781881052944 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Berrett-Koehler Publishers |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1997 |
| Aantal pagina's | 213 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.