Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2000 / 192 pagina’s / Engels / 9780304355907
€ 15,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2000 / 192 pagina’s / Engels / 9780304355907
€ 15,95
Op voorraad
Op voorraad
A new account of the thoroughly captivating Celtic culture-and official companion to a major, critically acclaimed international TV show-explores their origins and development, and follows their movements into Scotland, Wales, Ireland, Cornwall, the Isle of Man, Brittany, and Galicia. Each fascinating chapter, illustrated with color photographs and maps, is based upon one program in the six-part series. From prehistoric Europe to near-obliteration to the dawn of a new self-assertion, a centuries-long story unfolds in visually splendid fashion.
| Gewicht | 869 g |
|---|---|
| Afmetingen | 27 × 20,5 × 2 cm |
| ISBN | 9780304355907 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Cassell & Co |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 192 pagina's |
| Gewicht | 869 g |
|---|---|
| Afmetingen | 27 × 20,5 × 2 cm |
| ISBN | 9780304355907 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Cassell & Co |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 192 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.