Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2013 / 267 pagina’s / Nederlands / 9781492384304
€ 24,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2013 / 267 pagina’s / Nederlands / 9781492384304
€ 24,50
Op voorraad
Op voorraad
Nathan Welch, an innovative child and family therapist, and Kelley T. Woods, a passionate pediatric hypnotist, meld their unique backgrounds and experience in this creative and practical guide to helping children.Applying principles of Contextual Hypnosis, this book clearly explains how to utilize narrative therapy and other mindful-based approaches such as ACT, along with how to practice in a systemic manner. With Secrets of the River, the authors take pediatric therapy and hypnosis to a modern place that is in sync with today’s children and families.
| Gewicht | 454 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,2 × 1,6 cm |
| ISBN | 9781492384304 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Createspace Independent Publishing Platform |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2013 |
| Aantal pagina's | 267 pagina's |
| Gewicht | 454 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,2 × 1,6 cm |
| ISBN | 9781492384304 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Createspace Independent Publishing Platform |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2013 |
| Aantal pagina's | 267 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.