Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2007 / 320 pagina’s / Nederlands / 9780061241895
€ 8,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2007 / 320 pagina’s / Nederlands / 9780061241895
€ 8,50
Uitverkocht
Uitverkocht
Influence , the classic book on persuasion, explains the psychology of why people say yes – and how to apply these understandings. Dr. Robert Cialdini is the seminal expert in the rapidly expanding field of influence and persuasion. His thirty-five years of rigorous, evidence-based research along with a three-year program of study on what moves people to change behavior has resulted in this highly acclaimed book. Youll learn the six universal principles, how to use them to become a skilled persuader – and how to defend yourself against them. Perfect for people in all walks of life, the principles of Influence will move you toward profound personal change and act as a driving force for your success.
| Gewicht | 293 g |
|---|---|
| Afmetingen | 20,4 × 13,5 × 2,1 cm |
| ISBN | 9780061241895 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Collins Business |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2007 |
| Aantal pagina's | 320 pagina's |
| Gewicht | 293 g |
|---|---|
| Afmetingen | 20,4 × 13,5 × 2,1 cm |
| ISBN | 9780061241895 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Collins Business |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2007 |
| Aantal pagina's | 320 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.