Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1999 / 459 pagina’s / Engels / 9781578810628
€ 19,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1999 / 459 pagina’s / Engels / 9781578810628
€ 19,95
Op voorraad
Op voorraad
Although alcohol has been one of the most studied and researched substances consumed by man, there are few sources one can consult for an objective review of the current state of scientific knowledge in this broad area. In this book, ILSI Europe has gathered together leading sceintists (including epidemiologists, clinicians, toxicologists and other biomedical researchers) to address the relationship between alcohol consumption and hypertension, stroke, coronary heart disease, digestive tract cancers, liver diseases, breast cancer, pregnancy, weight gain and genetics. This book will be a valuable reference for all those involved in addressing the health effects of excessive, moderate and light consumption of alcohol.
| Gewicht | 940 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 15,5 × 2,5 cm |
| ISBN | 9781578810628 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Blackwell Publishing |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1999 |
| Aantal pagina's | 459 pagina's |
| Gewicht | 940 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 15,5 × 2,5 cm |
| ISBN | 9781578810628 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Blackwell Publishing |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1999 |
| Aantal pagina's | 459 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.