Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 5de druk / 1991 / 143 pagina’s / Engels / 9789023009306
€ 19,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 5de druk / 1991 / 143 pagina’s / Engels / 9789023009306
€ 19,50
Op voorraad
Op voorraad
King’s concept involves learning how to use the mind to heal. In this book readers will find some radical ideas about health and healing, along with many practical techniques for using those ideas.
“Everyone has imagination,” says Serge Kahili King, just as everyone has muscles. Both can be developed for more skillful applications.” King’s concept of Imagineering For Health involves learning how to use your mind to heal yourself. IOn this book you will find some radical ideas about health and healing, along with many practical techniques for using those ideas. Some of the topics include “Your Mental Toolkit,” “The Beliefs of Your Body,” and chapters on visual, verbal, and “emotivational” therapy.
| Gewicht | 180 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21 × 13 × 1 cm |
| ISBN | 9780835605465 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Quest Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 5de druk |
| Jaar Uitgave | 1991 |
| Aantal pagina's | 143 pagina's |
| Gewicht | 180 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21 × 13 × 1 cm |
| ISBN | 9780835605465 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Quest Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 5de druk |
| Jaar Uitgave | 1991 |
| Aantal pagina's | 143 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.