Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 223 pagina’s / Engels / 9781589661257
€ 27,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 223 pagina’s / Engels / 9781589661257
€ 27,50
Op voorraad
Op voorraad
Are you a helper or an achiever? A challenger or a peacemaker? Awareness to Action explores the nine distinct, yet interconnected personality types of Enneagram theory, which uses a nine-pointed figure to illustrate the relationship between an individual’s dominant personality and the other types that comprise the structure. Mario Sikora and Robert Tallon explain the characteristics of each personality and show how a person can capitalize on their strengths and weaknesses, charting a specific course for personal growth. They discuss practical topics such as relationship building, conflict resolution, and personal development, information that will not only be of interest to individuals seeking a greater understanding of self, but to managers and human resource professionals as well.
| Gewicht | 352 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,3 × 1,4 cm |
| ISBN | 9781589661257 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | University Of Scranton Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 223 pagina's |
| Gewicht | 352 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15,3 × 1,4 cm |
| ISBN | 9781589661257 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | University Of Scranton Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 223 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.