Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2003 / 253 pagina’s / Engels / 9781577315766
€ 18,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2003 / 253 pagina’s / Engels / 9781577315766
€ 18,50
Op voorraad
Op voorraad
From a highly perceptive author, equestrian, teacher, and horse trainer comes a treatise on the healing properties of horses — a follow-up to the groundbreaking “The Tao of Equus.” Be they personal relationships with equine friends, fears being overcome in the saddle, or intimate experiences between rider and horse, the ways a horse can be a healer are many. Drawn from years of personally experiencing the intuitive connection between human and horse, Kohanov’s insights into equine wisdom are taken from real stories of those healed by horses. Kohanov’s own experiences of a deep connection to her herd of horses — such as the compelling story of a foal’s birth — are also included. Her message is simple and undeniable: horses share an intense spiritual connection with humans, and tapping into that realm can do wonders for the soul.
| Gewicht | 348 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,4 × 13,9 × 1,7 cm |
| ISBN | 9781577315766 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | New World Library |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2003 |
| Aantal pagina's | 253 pagina's |
| Gewicht | 348 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,4 × 13,9 × 1,7 cm |
| ISBN | 9781577315766 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | New World Library |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2003 |
| Aantal pagina's | 253 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.