Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 3de druk / 2016 / 245 pagina’s / Engels / 9780143129257
€ 15,75
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 3de druk / 2016 / 245 pagina’s / Engels / 9780143129257
€ 15,75
Uitverkocht
Uitverkocht
Since its first publication, The Artist’s Way phenomena has inspired the genius of Elizabeth Gilbert, Tim Ferriss, and millions of readers to embark on a creative journey and find a deeper connection to process and purpose. Julia Cameron’s novel approach guides readers in uncovering problems areas and pressure points that may be restricting their creative flow and offers techniques to free up any areas where they might be stuck, opening up opportunities for self-growth and self-discovery.
The program begins with Cameron’s most vital tools for creative recovery – The Morning Pages, a daily writing ritual of three pages of stream-of-conscious, and The Artist Date, a dedicated block of time to nurture your inner artist. From there, she shares hundreds of exercises, activities, and prompts to help readers thoroughly explore each chapter. She also offers guidance on starting a “Creative Cluster” of fellow artists who will support you in your creative endeavors.
A revolutionary program for personal renewal, The Artist’s Way will help get you back on track, rediscover your passions, and take the steps you need to change your life.
| Gewicht | 568 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,9 × 18,9 × 1,8 cm |
| ISBN | 9780143129257 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Tarcher Perigee |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 3de druk |
| Jaar Uitgave | 2016 |
| Aantal pagina's | 245 pagina's |
| Gewicht | 568 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,9 × 18,9 × 1,8 cm |
| ISBN | 9780143129257 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Tarcher Perigee |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 3de druk |
| Jaar Uitgave | 2016 |
| Aantal pagina's | 245 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.