Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1976 / 97 pagina’s / Engels / 9780911500042
€ 12,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Goede Staat / Hardcover / 1ste druk / 1976 / 97 pagina’s / Engels / 9780911500042
€ 12,50
Uitverkocht
Uitverkocht
The Voice of the Silence is a book by Helena Petrovna Blavatsky. It was written in Fontainebleau and first published in 1889. According to Blavatsky, it is a translation of fragments from a sacred book she encountered during her studies in the East, called “The Book of the Golden Precepts”.
Helena Petrovna Blavatsky (1831 – 1891) was a Russian occultist, philosopher, and author who co-founded the Theosophical Society in 1875. She gained an international following as the leading theoretician of Theosophy, the esotericreligion that the society promoted. Informally, she is also widely known as Madame Blavatsky.
| Gewicht | 235 g |
|---|---|
| Afmetingen | 19 × 13,5 × 1,4 cm |
| ISBN | 9780911500042 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Theosophical University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1976 |
| Aantal pagina's | 97 pagina's |
| Gewicht | 235 g |
|---|---|
| Afmetingen | 19 × 13,5 × 1,4 cm |
| ISBN | 9780911500042 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Theosophical University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1976 |
| Aantal pagina's | 97 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.