Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 2de druk / 2016 / 185 pagina’s / Engels / 9788172612672
€ 19,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 2de druk / 2016 / 185 pagina’s / Engels / 9788172612672
€ 19,95
Op voorraad
Op voorraad
What a precious small book this is — a great gift item or bedside companion. It is one of the very few books that is handwritten, rather than spoken, by Osho, Each beautifully told story deals with an intensely human issue that everyone will have encountered in day-to-day life. Osho’s commentaries invite readers to “play the game of life” with more awareness and humanity the next time such a situation occurs. The medium of parables means that reading these insights is a delight, and grasping them a real possibility.
| Gewicht | 441 g |
|---|---|
| Afmetingen | 19,8 × 17,5 × 1,8 cm |
| ISBN | 9788172612672 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Rebel Publishing House |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 2016 |
| Aantal pagina's | 185 pagina's |
| Gewicht | 441 g |
|---|---|
| Afmetingen | 19,8 × 17,5 × 1,8 cm |
| ISBN | 9788172612672 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Rebel Publishing House |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 2016 |
| Aantal pagina's | 185 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.