Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2012 / 1659 pagina’s / Engels / 9783990000311
€ 27,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2012 / 1659 pagina’s / Engels / 9783990000311
€ 27,50
Op voorraad
Op voorraad
Just think how it would be to wake up every morning feeling confident and secure, knowing that you have all the skills and talent to deal with whatever lies ahead. Wouldn’t it be wonderful to fully live your life free from doubt, free from inhibition, free from imagined disasters, unafraid to joyfully open your mind and heart to others?
‘Is it possible?’ you may ask. The answer is yes! Paramahamsa Prajnanananda, a great Kriya Yoga Master of our time, tells us all these things and more are possible for one who is free from fear. In Freedom From Fear, Paramahamsaji skillfully examines the various aspects of fear and the disastrous effect it has on our life and the world around us. We learn that fear is the fundamental drive behind many of our daily thoughts and actions. But do not despair – take heart! Fear can be conquered, and in this book the Master tells us how.
| Gewicht | 233 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,7 × 14 × 1 cm |
| ISBN | 9783990000311 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Prajna Publication |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2012 |
| Aantal pagina's | 1659 pagina's |
| Gewicht | 233 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,7 × 14 × 1 cm |
| ISBN | 9783990000311 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Prajna Publication |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2012 |
| Aantal pagina's | 1659 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.