Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 2de druk / 2003 / 357 pagina’s / Engels / 9788172611774
€ 59,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 2de druk / 2003 / 357 pagina’s / Engels / 9788172611774
€ 59,95
Op voorraad
Op voorraad
Evening Talks with a Modern Buddha Anyone who has spent a moment looking into his life and trying to find some clarity, will recognize the same mind, the same jealousies, the same pitfalls, the same joys as the people in this book. Now you can have the benefit of Oshos approach of working with people through his revolutionary science, the psychology of the buddhas. This book is full of playful tools to heighten our awareness so that we can both deal with the challenges of everyday life and experience what lies beyond our questioning minds. Anything that can become a hindrance can become a help. The same stone or rock on the path can become an obstacle or a stepping stone. If you can struggle a little and climb the rock, you can reach a higher point of vision.
| Gewicht | 640 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21 × 14,8 × 2,8 cm |
| ISBN | 9788172611774 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Rebel Publishing House |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 2003 |
| Aantal pagina's | 357 pagina's |
| Gewicht | 640 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21 × 14,8 × 2,8 cm |
| ISBN | 9788172611774 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Rebel Publishing House |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 2003 |
| Aantal pagina's | 357 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.