Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 280 pagina’s / Engels / 9781842931318
€ 22,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 280 pagina’s / Engels / 9781842931318
€ 22,50
Op voorraad
Op voorraad
Arjuna, the tortured and reluctant hero, speaks with his enlightened mentor, Krishna, on the eve of the Mahabharata war. Throwing a brilliant light on Krishna’s responses, Osho exposes the roots of our contemporary personal and global problems and propses his timeless solution. Osho’s illuminating commentary on the ‘Bhagavad Gita’, one of the most famous of Hindu scriptures, explains how the patterns and conditionings of our minds create pain and misery, dilemma, conflict and war. he expands on Krishna’s psychological vision and gives us keys for personal and global peace.
| Gewicht | 361 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 13,5 × 2,1 cm |
| ISBN | 9781842931318 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Watkins Publishing |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 280 pagina's |
| Gewicht | 361 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 13,5 × 2,1 cm |
| ISBN | 9781842931318 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Watkins Publishing |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 280 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.