Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 1984 / 280 pagina’s / Engels / 9780880506052
€ 72,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 1984 / 280 pagina’s / Engels / 9780880506052
€ 72,50
Op voorraad
Op voorraad
In No Water No Moon, Osho reveals the essence of Zen in all its beauty and mystery. Full of absurdities and humor this book is about sudden enlightenment-that supreme moment when we cease struggling to understand with our minds matters beyond the mind and jump wholeheartedly into the abyss. Osho also confides about the most profound love, the love we come to know when we finally become one with love itself. He offers us deep insights into ourselves, our individual natures and the universe in which we live.
| Gewicht | 225 g |
|---|---|
| Afmetingen | 17,7 × 10,7 × 1,6 cm |
| ISBN | 9780880506052 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho Foundation International |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1984 |
| Aantal pagina's | 280 pagina's |
| Gewicht | 225 g |
|---|---|
| Afmetingen | 17,7 × 10,7 × 1,6 cm |
| ISBN | 9780880506052 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho Foundation International |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1984 |
| Aantal pagina's | 280 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.