Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 1989 / 410 pagina’s / Engels / 9783893380237
€ 59,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 1989 / 410 pagina’s / Engels / 9783893380237
€ 59,95
Op voorraad
Op voorraad
A many-faceted series of discourses in which Osho dismantles a variety of questions from disciples. One asks: With the imminent possibility of global suicide isn’t it a paradox that all we can do is to sit silently? Another worries about the misuse of genetic science, and a third isn’t sure how to cope with the stress of living in the world. There are also many questions straight from the heart: about feelings of unworthiness; how to transform feelings of loneliness to a joy in aloneness, and what we can learn from love. Osho’s responses are applicable to everyone, everywhere, who is seeking to understand and to evolve.
| Gewicht | 597 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 19,3 × 3,4 cm |
| ISBN | 9783893380237 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Rebel Publishing House |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1989 |
| Aantal pagina's | 410 pagina's |
| Gewicht | 597 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 19,3 × 3,4 cm |
| ISBN | 9783893380237 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Rebel Publishing House |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1989 |
| Aantal pagina's | 410 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.