Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 1979 / 397 pagina’s / Engels / 9780880501217
€ 54,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 1979 / 397 pagina’s / Engels / 9780880501217
€ 54,95
Op voorraad
Op voorraad
A new vision is needed in the world – a new vision which will be as scientific as possible and as religious as possible. That I call revolution. The world is waiting for that revolution, the world is hungry for that revolution – where religion and science can disappear into each other, where East and West can become one for the first time, where the materialist and the spiritualist are no more enemies but are holding hands in deep friendship. Because that is what is happening in life itself: matter is holding hands with spirit. The materialist need not be against the spiritualist, nor need the spiritualist be against the materialist. That is stupid. And that stupidity has lasted really too long and man has suffered too much.
| Gewicht | 794 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,2 × 14,5 × 3,2 cm |
| ISBN | 9780880501217 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho International |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1979 |
| Aantal pagina's | 397 pagina's |
| Gewicht | 794 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,2 × 14,5 × 3,2 cm |
| ISBN | 9780880501217 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Osho International |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1979 |
| Aantal pagina's | 397 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.