Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1988 / 294 pagina’s / Engels / 9780877286660
€ 14,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1988 / 294 pagina’s / Engels / 9780877286660
€ 14,50
Op voorraad
Op voorraad
In this, the most complete book about Mars ever written, author Donna Van Toen discusses Mars as it relates to personality, energy, occupational motivation, luck, and love, as well as Mars in natal, transiting, and progressed positions. She explains how the planet symbolizes your inner motivation, the esoteric role of Mars, and how Mars relates to karma. The Mars Book features chapters on Mars in relocation (including delineation); Mars and your luck; interpretations for transiting and progressed Mars in the houses, signs, and aspects; Mars and your love life; intercepted Mars; interpreting the Mars Return chart; Mars and your inner motivation; example Mars analysis; and Sun-Mars quickie synastries for relationships.
| Gewicht | 376 g |
|---|---|
| Afmetingen | 20,8 × 13,5 × 2,2 cm |
| ISBN | 9780877286660 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Samuel Weiser, Inc. |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1988 |
| Aantal pagina's | 294 pagina's |
| Gewicht | 376 g |
|---|---|
| Afmetingen | 20,8 × 13,5 × 2,2 cm |
| ISBN | 9780877286660 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Samuel Weiser, Inc. |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1988 |
| Aantal pagina's | 294 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.