Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Als Nieuw / Hardcover / 2de druk / 1992 / 367 pagina’s / Engels / 9780195534757
€ 24,95
Op voorraad
Op voorraad
2de Hands – Als Nieuw / Hardcover / 2de druk / 1992 / 367 pagina’s / Engels / 9780195534757
€ 24,95
Op voorraad
Op voorraad
This is both an index and a survey of Australian writing from 1789 to 1988, supplementing and expanding Grahame Johnston’s original compilation published in 1970. The editors have interpreted literature in a broad sense, including such genres as history, biography, bibliography, correspondence, autobiography, and travel writing as well as poetry, fiction, and drama. Although the listings are necessarily selective, many new titles for the period covered by Johnston’s edition have been added.
| Gewicht | 684 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,2 × 14,5 × 2,8 cm |
| ISBN | 9780195534757 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Oxford University Press |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 1992 |
| Aantal pagina's | 367 pagina's |
| Gewicht | 684 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,2 × 14,5 × 2,8 cm |
| ISBN | 9780195534757 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Oxford University Press |
| Kwaliteit | 2de Hands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 1992 |
| Aantal pagina's | 367 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.