Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2005 / 193 pagina’s / Engels / 9781904424376
€ 22,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2005 / 193 pagina’s / Engels / 9781904424376
€ 22,50
Op voorraad
Op voorraad
Personal Skills for Effective Learning will enable you to promote self-managed, resilient learning in your classroom. This practical workbook contains a series of easy to follow, well designed modules with full teacher’s notes and instructions. The modules include: Resilence; Identity; Emotions; My World; Free to be Me; and My Time. Each module comprises an introduction, guidelines for the teacher and photocopiable worksheets. Learning points are included with the worksheets to remind students of the main focus of the exercises and to assist in
understanding what they are aiming to achieve.
| Gewicht | 576 g |
|---|---|
| Afmetingen | 29,7 × 21 × 1 cm |
| ISBN | 9781904424376 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Crown House Publishing |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2005 |
| Aantal pagina's | 193 pagina's |
| Gewicht | 576 g |
|---|---|
| Afmetingen | 29,7 × 21 × 1 cm |
| ISBN | 9781904424376 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Crown House Publishing |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2005 |
| Aantal pagina's | 193 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.