Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Goede Staat / Hardcover / 2011 / 839 pagina’s / Engels / 9780781750097
€ 25,00
Uitverkocht
Uitverkocht
2de Hands – Goede Staat / Hardcover / 2011 / 839 pagina’s / Engels / 9780781750097
€ 25,00
Uitverkocht
Uitverkocht
Formerly Clinical Pharmacokinetics: Concepts and Applications, this fully updated Fourth Edition has been retitled Clinical Pharmacokinetics and Pharmacodynamics: Concepts and Applications to reflect the increasing body of knowledge linking the two concepts that explain the relationship between drug administration and drug response. This revised edition also reflects the explosion in our understanding at the molecular and mechanistic levels of all the processes controlling the pharmacokinetics of drugs. The text is authored by two leading international experts on the clinical aspects of pharmacokinetics/pharmacodynamics and is widely considered one of the authoritative texts on the subject. A companion website includes the full text online, plus interactive simulations for student practice using different pharmacokinetic/pharmacodynamic models and parameters.
| Gewicht | 1740 g |
|---|---|
| Afmetingen | 26,2 × 18,4 × 4,2 cm |
| ISBN | 9780781750097 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Lippincott Williams&Wilki |
| Kwaliteit | 2de Hands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Jaar Uitgave | 2011 |
| Aantal pagina's | 839 pagina's |
| Gewicht | 1740 g |
|---|---|
| Afmetingen | 26,2 × 18,4 × 4,2 cm |
| ISBN | 9780781750097 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Lippincott Williams&Wilki |
| Kwaliteit | 2de Hands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Jaar Uitgave | 2011 |
| Aantal pagina's | 839 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.