Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Goede Staat / Hardcover / 8ste druk / 2007 / 1251 pagina’s / Engels / 9780716776710
€ 19,95
Op voorraad
Op voorraad
2de Hands – Goede Staat / Hardcover / 8ste druk / 2007 / 1251 pagina’s / Engels / 9780716776710
€ 19,95
Op voorraad
Op voorraad
Co-published by Sinauer Associates, Inc., and W. H. Freeman and Company. Visit the Life, Eighth Edition preview site. LIFE HAS EVOLVED. . . from its original publication to this dramatically revitalized Eighth Edition. LIFE has always shown students how biology works, offering an engaging and coherent presentation of the fundamentals of biology by describing the landmark experiments that revealed them. This edition builds on those strengths and introduces several innovations.
| Gewicht | 3287 g |
|---|---|
| Afmetingen | 29,2 × 23,5 × 4,4 cm |
| ISBN | 9780716776710 |
| Auteur | David E. Sadava, David M. Hillis, Gordon H. Orians, H. Craig Heller, William K. Purves |
| Uitgeverij | Macmillan Higher Education |
| Kwaliteit | 2de Hands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 8ste druk |
| Jaar Uitgave | 2007 |
| Aantal pagina's | 1251 pagina's |
| Gewicht | 3287 g |
|---|---|
| Afmetingen | 29,2 × 23,5 × 4,4 cm |
| ISBN | 9780716776710 |
| Auteur | David E. Sadava, David M. Hillis, Gordon H. Orians, H. Craig Heller, William K. Purves |
| Uitgeverij | Macmillan Higher Education |
| Kwaliteit | 2de Hands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 8ste druk |
| Jaar Uitgave | 2007 |
| Aantal pagina's | 1251 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.