Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2015 / 297 pagina’s / Engels / 9780545591614
€ 18,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2015 / 297 pagina’s / Engels / 9780545591614
€ 18,50
Op voorraad
Op voorraad
Sierra Santiago was looking forward to a fun summer of making art, hanging out with her friends, and skating around Brooklyn. But then a weird zombie guy crashes the first party of the season. Sierra’s near-comatose abuelo begins to say “Lo siento” over and over. And when the graffiti murals in Bed-Stuy start to weep…. Well, something stranger than the usual New York mayhem is going on.
Sierra soon discovers a supernatural order called the Shadowshapers, who connect with spirits via paintings, music, and stories. Her grandfather once shared the order’s secrets with an anthropologist, Dr. Jonathan Wick, who turned the Caribbean magic to his own foul ends. Now Wick wants to become the ultimate Shadowshaper by killing all the others, one by one. With the help of her friends and the hot graffiti artist Robbie, Sierra must dodge Wick’s supernatural creations, harness her own Shadowshaping abilities, and save her family’s past, present, and future.
| Gewicht | 399 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,7 × 15 × 2,6 cm |
| ISBN | 9780545591614 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Arthur A. Levine Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2015 |
| Aantal pagina's | 297 pagina's |
| Gewicht | 399 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,7 × 15 × 2,6 cm |
| ISBN | 9780545591614 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Arthur A. Levine Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2015 |
| Aantal pagina's | 297 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.