Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2de Hands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2008 / 223 pagina’s / Engels / 9780830745661
€ 8,50
Op voorraad
Op voorraad
2de Hands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2008 / 223 pagina’s / Engels / 9780830745661
€ 8,50
Op voorraad
Op voorraad
Church leaders want to know how to make small groups work for their church communities, yet a quick look around shows that while small groups are all the rage, much of the time they create more problems than they solve. Nelson Searcy and Kerrick Thomas, founding pastors of The Journey Church in the heart of New York City, suggest that this failure is due to widely held beliefs about small groups that just aren’t true’and they aim to debunk the myths and set the record straight! Drawing from the startling success of small groups at The Journey Church (which has had over 100-percent participation in small groups for more than 4 years) Searcy and Thomas show how church leaders can implement a life-changing small-group ministry that gets the maximum number of people involved and solves many of the important (yet irritating) problems facing churches of all sizes.
| Gewicht | 270 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 14 × 1,3 cm |
| ISBN | 9780830745661 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Gospel Light |
| Kwaliteit | 2de Hands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2008 |
| Aantal pagina's | 223 pagina's |
| Gewicht | 270 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,5 × 14 × 1,3 cm |
| ISBN | 9780830745661 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Gospel Light |
| Kwaliteit | 2de Hands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2008 |
| Aantal pagina's | 223 pagina's |
Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.