Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1991 / 256 pagina’s / Engels / 9781855380516
€ 17,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1991 / 256 pagina’s / Engels / 9781855380516
€ 17,95
Op voorraad
Op voorraad
This is the first full biography of Dion Fortune, one of the most striking personalities of the twentieth century. She hid behind a veil of secrecy and became a cult figure in the years after her death in 1947. A brilliant writer and pioneer psychologist, her whole life was devoted to living out an eternal myth in a story that can be told in terms of Virgins and Dragons, Moons and Oceans, and the spirit of the land itself. A powerful psychic and medium, obsessed with the study of magic, her career was never entirely within this world. And in her own eyes at least she was a Priestess, a channel for the Great Goddess, an exponent of the time-lost Mysteries of Women.
| Gewicht | 376 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,7 × 13,7 × 2 cm |
| ISBN | 9781855380516 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Aquarian Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1991 |
| Aantal pagina's | 256 pagina's |
| Gewicht | 376 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,7 × 13,7 × 2 cm |
| ISBN | 9781855380516 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | The Aquarian Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1991 |
| Aantal pagina's | 256 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.