Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood / Hardcover / 1ste druk / 2000 / 254 pagina’s / Engels / 9780713994025
€ 12,95
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood / Hardcover / 1ste druk / 2000 / 254 pagina’s / Engels / 9780713994025
€ 12,95
Op voorraad
Op voorraad
If the European Union applied to become a member of the European Union it would be rejected as undemocratic. Can the European Union foster greater democracy in Europe, and so protect the dispersal of power, personal freedom and the rule of law? Willit improve our shared lives and increase sense of being useful citizens? Rejecting both nostalgia for the nation state and thoughtless optimism, Larry Siedentop sets out to explore the practical implications of government on a continental scale. He draws on his expertise as an historian of liberal theory to produce an analysis of Europe’s various political economies. In creating a framework for thought, this is sure to be a key work in the long deferred debate on Europe.
| Gewicht | 575 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,2 × 16,4 × 3,8 cm |
| ISBN | 9780713994025 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Allen Lane |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood |
| Opmerking | Bevat onderstrepingen met potlood |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 254 pagina's |
| Gewicht | 575 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,2 × 16,4 × 3,8 cm |
| ISBN | 9780713994025 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Allen Lane |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood |
| Opmerking | Bevat onderstrepingen met potlood |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2000 |
| Aantal pagina's | 254 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.