Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 2de druk / 2010 / 316 pagina’s / Engels / 9780826498298
€ 22,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 2de druk / 2010 / 316 pagina’s / Engels / 9780826498298
€ 22,50
Op voorraad
Op voorraad
Alain Badiou’s Being and Event is the most original and significant work of French philosophy to have appeared in recent decades. It is the magnum opus of a thinker who is widely considered to have re-shaped the character and set new terms for the future development of philosophy in France and elsewhere. This book has been written very much with a view to clarifying Badiou’s complex and demanding work for non-specialist readers. It offers guidance on philosophical and intellectual context, key themes, reading the text, reception and influence; and further reading.
| Gewicht | 470 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,6 × 14 × 2 cm |
| ISBN | 9780826498298 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Continuum |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 2010 |
| Aantal pagina's | 316 pagina's |
| Gewicht | 470 g |
|---|---|
| Afmetingen | 21,6 × 14 × 2 cm |
| ISBN | 9780826498298 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Continuum |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 2de druk |
| Jaar Uitgave | 2010 |
| Aantal pagina's | 316 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.