Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2014 / 821 pagina’s / Nederlands / 9789035138711
€ 31,95
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Hardcover / 1ste druk / 2014 / 821 pagina’s / Nederlands / 9789035138711
€ 31,95
Uitverkocht
Uitverkocht
In 1677 publiceerden Amsterdamse vrijdenkers clandestien het controversiële meesterwerk van Spinoza, de Ethica, dat een klassieker van het westerse denken zou worden. Aanvankelijk was het verboden lectuur en bleef Spinoza in de ogen van het grote publiek een gevaarlijke filosoof. De algehele verontwaardiging was zo groot dat zelfs een halve eeuw later een predikant nog dichtte: ‘Spouw op dit graf. Hier ligt Spinoza. Was zijn leer daar ook bedolven!’ Pas in de negentiende eeuw werd hij vereerd als de ‘profeet van een mondige mensheid’. De doorbraak van liberale ideeën rond 1850 maakte de filosoof tot een icoon van ons land. Het Nederland van nu lijkt minder gevoelig voor Spinoza’s lofzang op Verlichting, tolerantie en redelijk denken, ook al is hij als ‘Nederlands beroemdste filosoof’ opgenomen in de canon van Nederland. In Spinoza. Een paradoxale icoon van Nederland wordt voor het eerst met een schat aan gegevens geanalyseerd hoe en waarom Spinoza drie eeuwen lang de Nederlanders kon fascineren, en wat hij het Nederland van de eenentwintigste eeuw nog te zeggen heeft.
| Gewicht | 1290 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 15,7 × 5,2 cm |
| ISBN | 9789035138711 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Prometheus |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2014 |
| Aantal pagina's | 821 pagina's |
| Gewicht | 1290 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 15,7 × 5,2 cm |
| ISBN | 9789035138711 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Prometheus |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Nederlands |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2014 |
| Aantal pagina's | 821 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.