Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 308 pagina’s / Engels / 9780671725013
€ 16,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2006 / 308 pagina’s / Engels / 9780671725013
€ 16,50
Uitverkocht
Uitverkocht
One of this century’s most original philosophical thinkers, Nozick brilliantly renews Socrates’s quest to uncover the life that is worth living. In brave and moving meditations on love, creativity, happiness, sexuality, parents and children, the Holocaust, religious faith, politics, and wisdom, The Examined Life brings philosophy back to its preeminent subject, the things that matter most. We join in Nozick’s reflections, weighing our experiences and judgments alongside those of past thinkers, to embark upon our own voyages of understanding and change.
| Gewicht | 370 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 15,5 × 2,2 cm |
| ISBN | 9780671725013 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Simon & Schuster |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 308 pagina's |
| Gewicht | 370 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,5 × 15,5 × 2,2 cm |
| ISBN | 9780671725013 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Simon & Schuster |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2006 |
| Aantal pagina's | 308 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.