Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood / Hardcover / 1ste druk / 2005 / 226 pagina’s / Engels / 9780241143339
€ 8,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood / Hardcover / 1ste druk / 2005 / 226 pagina’s / Engels / 9780241143339
€ 8,50
Op voorraad
Op voorraad
In this important new collection of interviews with the acclaimed radio journalist David Barsamian, Noam Chomsky discuses U.S. foreign policy in the post-9/11 world. Barsamian has a unique rapport with Chomsky – having conducted more interviews and radio broadcasts with him than any other journalist – and here explores topics Chomsky has never before discussed: the 2004 presidential campaign and election; the future of Social Security; the increasing threat of global warming; and new dangers presented by the United States’ ever-deepening entanglement in iraq. The result is an illuminating dialogue with one of the world’s leading thinkers – and a startling picture of the turbulent world in which we live.
| Gewicht | 325 g |
|---|---|
| Afmetingen | 18,5 × 13,5 × 2,3 cm |
| ISBN | 9780241143339 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Penguin Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2005 |
| Aantal pagina's | 226 pagina's |
| Gewicht | 325 g |
|---|---|
| Afmetingen | 18,5 × 13,5 × 2,3 cm |
| ISBN | 9780241143339 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Penguin Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat – Bevat onderstrepingen met potlood |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Hardcover |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2005 |
| Aantal pagina's | 226 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.