Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 1998 / 445 pagina’s / Engels / 9780679778066
€ 12,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 1998 / 445 pagina’s / Engels / 9780679778066
€ 12,50
Uitverkocht
Uitverkocht
The Experts Speak systematically catalogues, footnotes, and sets straight these and a couple of thousand other examples of expert misunderstanding, miscalculation, egregious prognostication, boo-boos, and just plain lies. The experts have been wrong about everything under, including, and beyond the sun: time, space, the sexes, the races, the environment, economics, politics, crime, education, the media, history, and science. In this expanded and updated edition (now more error-filled than ever), we see just how much the experts don’t know. But the book also goes deeper, presenting a through-the-looking-glass chronicle of human knowledge: the story of what was and is so, as seen through the story of what we wanted to and did believe.
| Gewicht | 730 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15 × 2,7 cm |
| ISBN | 9780679778066 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Villard Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1998 |
| Aantal pagina's | 445 pagina's |
| Gewicht | 730 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23 × 15 × 2,7 cm |
| ISBN | 9780679778066 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Villard Books |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1998 |
| Aantal pagina's | 445 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.