Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1991 / 337 pagina’s / Engels / 9780892813193
€ 18,50
Op voorraad
Op voorraad
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 1991 / 337 pagina’s / Engels / 9780892813193
€ 18,50
Op voorraad
Op voorraad
Explains all aspects of this ancient religion, from the early history, world view, meditation practices, and festivals of Buddhism to the westward migration of Buddhist thought and its contribution to the field of psychotherapy. Included are chapters on Who’s Who in Buddhism (a modern Western perspective) and contemporary Buddhist activities in North America. This is the first book to provide an overview of Buddhism worldwide. A consumer’s guide to Buddhism, this handbook serves as the perfect introduction. Offers an orientation to the different schools, concepts, interpretations, teachers, and organizations throughout the Buddhist world.
| Gewicht | 498 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,8 × 15,3 × 2,4 cm |
| ISBN | 9780892813193 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Inner Traditions International |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1991 |
| Aantal pagina's | 337 pagina's |
| Gewicht | 498 g |
|---|---|
| Afmetingen | 22,8 × 15,3 × 2,4 cm |
| ISBN | 9780892813193 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Inner Traditions International |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 1991 |
| Aantal pagina's | 337 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.