Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Redelijke Staat – Bevat arceringen met balpen / Paperback / 1ste druk / 2010 / 268 pagina’s / Engels / 9780912111599
€ 29,95
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Redelijke Staat – Bevat arceringen met balpen / Paperback / 1ste druk / 2010 / 268 pagina’s / Engels / 9780912111599
€ 29,95
Uitverkocht
Uitverkocht
Paradigm Publications brings the medicine and healing of the Oriental tradition to English-speaking readers. Our work is based on the premise that the West will successfully absorb Oriental traditional healing arts only by honoring the respect for language, tradition, and nature on which they were founded. Seeking to accurately transmit an Asian expertise that is rooted in bedside skills and highly trained sensory observations, our books for clinical professionals are produced by cooperative teams of Asian and Western clinical experts, scholars, and linguists. By adhering to voluntary, multi-author, multi-publisher standards, these works become part of a valuable library that is not limited by the interests of any one author or publisher. Based on similar principles, our books for discriminating readers offer the simple utility people need to apply these arts to their lives.Pictures, images, and stories evocatively convey the essence of Chinese traditional medicine so Western readers can appreciate its relevance to contemporary health and well-being.
| Gewicht | 500 g |
|---|---|
| Afmetingen | 25,5 × 17,7 × 1,4 cm |
| ISBN | 9780912111599 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Paradigm Publications |
| Kwaliteit | 2dehands – Redelijke Staat – Bevat arceringen met balpen |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2010 |
| Aantal pagina's | 268 pagina's |
| Gewicht | 500 g |
|---|---|
| Afmetingen | 25,5 × 17,7 × 1,4 cm |
| ISBN | 9780912111599 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Paradigm Publications |
| Kwaliteit | 2dehands – Redelijke Staat – Bevat arceringen met balpen |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2010 |
| Aantal pagina's | 268 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.