Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2002 / 382 pagina’s / Engels / 9780199249893
€ 17,50
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Als Nieuw / Paperback / 1ste druk / 2002 / 382 pagina’s / Engels / 9780199249893
€ 17,50
Uitverkocht
Uitverkocht
Berlin’s editor Henry Hardy has revised the text, incorporating a fifth essay that Berlin himself had wanted to include. He has also added further pieces that bear on the same topic, so that Berlin’s principal statements on liberty are at last available together in one volume. Finally, in an extended preface and in appendices drawn from Berlin’s unpublished writings, he exhibits some of the biographical sources of Berlin’s lifelong preoccupation with liberalism. These additions help us to grasp the nature of Berlin’s “inner citadel,” as he called it–the core of personal conviction from which some of his most influential writing sprung.
| Gewicht | 597 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,4 × 15,7 × 2,1 cm |
| ISBN | 9780199249893 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Oxford University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2002 |
| Aantal pagina's | 382 pagina's |
| Gewicht | 597 g |
|---|---|
| Afmetingen | 23,4 × 15,7 × 2,1 cm |
| ISBN | 9780199249893 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Oxford University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Als Nieuw |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2002 |
| Aantal pagina's | 382 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.