Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
Wij kopen ook uw boeken in!
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2005 / 724 pagina’s / Engels / 9780199284221
€ 44,95
Uitverkocht
Uitverkocht
2dehands – Goede Staat / Paperback / 1ste druk / 2005 / 724 pagina’s / Engels / 9780199284221
€ 44,95
Uitverkocht
Uitverkocht
Contains essays about ‘what there is’: what kinds of things there are, and what relations hold among entities falling under various categories. This title discusses topics as identity, modality, time, causation, persons and minds, freedom, and vagueness. It is designed as a reference for students and academics across the philosophical spectrum.
The Oxford Handbooks series is a major new initiative in academic publishing. Each volume offers an authoritative and up-to-date survey of original research in a particular subject area. Specially commissioned essays from leading figures in the discipline give critical examinations of the progress and direction of debates. Oxford Handbooks provide scholars and graduate students with compelling new perspectives upon a wide range of subjects in the humanities and social sciences. The Oxford Handbook of Metaphysics offers the most authoritative and compelling guide to this diverse and fertile field of philosophy. Twenty-four of the world’s most distinguished specialists provide brand-new essays about what kinds of things there are, in what ways they exist, and how they relate to each other. They give the latest word on such topics as identity, modality, time, causation, persons and minds, freedom, and vagueness. The Handbook’s unrivalled breadth and depth make it the definitive reference work for students and academics across the philosophical spectrum.
| Gewicht | 1250 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,6 × 17,2 × 3,7 cm |
| ISBN | 9780199284221 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Oxford University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Opmerking | The Oxford Handbook of Metaphysics-Michael J. Loux-9780199284221.jpg |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2005 |
| Aantal pagina's | 724 pagina's |
| Gewicht | 1250 g |
|---|---|
| Afmetingen | 24,6 × 17,2 × 3,7 cm |
| ISBN | 9780199284221 |
| Auteur | |
| Uitgeverij | Oxford University Press |
| Kwaliteit | 2dehands – Goede Staat |
| Opmerking | The Oxford Handbook of Metaphysics-Michael J. Loux-9780199284221.jpg |
| Conditie | Tweedehands |
| Bindwijze | Paperback |
| Taal | Engels |
| Druk | 1ste druk |
| Jaar Uitgave | 2005 |
| Aantal pagina's | 724 pagina's |






Door u aan te melden voor onze nieuwsbrief gaat u akkoord met onze privacyverklaring.